Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-12-2019 20:55

Samsun'da o ilçeye büyük piyango! 350 kişi çalışacak

Ünlü giyim markası LC Waikiki'nin tekstil atölyesi Tekkeköy'e kuruluyor. İlk etapta 350 kişiye istihdam sağlanacak. Başkan Hasan Togar, yatırımcı Kademoğlu ailesine teşekkür etti.

Samsun'da o ilçeye büyük piyango! 350 kişi çalışacak

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ne ünlü giyim markası LC Waikiki atölye kuruyor. Samsunlu iş insanı Osman Kademoğlu tarafından ilçeye kazandırılan yatırımla ilk etapta 350 kişi istihdam edilecek.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 4 bin metrekarelik alana kurulacak olan giyim üretim merkezinin inşa çalışmalarını takip etti ve yatırımcı Osman Kademoğlu'ndan bilgi aldı. Togar, yeni yılla birlikte giyim üretim merkezinin açılacağını belirterek, yatırımcılardan üç yıl içerisinde yaklaşık 20 milyon TL'lik bir yatırım sözü daha aldı.

350 KİŞİ ÇALIŞACAK

Belediye Başkanı Togar, şöyle konuştu; "4 bin metrekarelik alana İstanbul'da dünyaca ünlü markamız LC Waikiki'ye giyim üretim merkezi kurması için tahsis ettik. Yatırımcı Osman Kademoğlu tarafından İnşallah yılbaşı itibari ile hizmete alınacak. İlk yıl 350 kişiye istihdam sağlanacak. Yatırımcı aile tarafından üç yıl içerisinde yaklaşık 20 milyon TL'lik bir yatırımı sözü daha aldık. Kademoğlu ailesine şehrimiz ve ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı bol kazançlar nasip etsin."  Hedef Halk