Spor
Giriş Tarihi : 06-07-2020 17:28   Güncelleme : 06-07-2020 17:28

'Samsunspor aşkımın tarifi yok' Hava atmaya gelmedim

Samsunspor'a hava atmak için başkan olmadığını dile getiren kırmızı beyazlı ekibin cesur yürekli başkanı Yıldırım, "Samsunspor'un temellerini sağlamlaştırıyoruz. Artık Yüksel Yıldırım olmasa bile bu Samsunspor hep ayakta kalacak. İşte bu modeli kurgulayabilirsek Türk futbolu için bir dönüşüm hamlesini de gerçekleştirmiş oluruz" dedi.

'Samsunspor aşkımın tarifi yok' Hava atmaya gelmedim

Yılport Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım, yine bomba gibi açıklamalar yaptı. Hafta Dergisi'ne verdiği röportajın bir bölümünde Samsunspor'a hava atmaya gelmediğini söyleyen kırmızı beyalı ekibin başarılı başkanı Yıldırım, "Bizim başarımızın arkasında büyük bir çalışma ve planlama var. Samsunspor’u alıp da hava atmaya gelmedim. Benim bir Samsunspor aşkım vardı. Ne zamanki kulüp yanlış yönetimlerle BAL'a gidecekken bu duruma el koyduk. Keşke benim gibi böyle babayiğitler olsa da diğer kulüpleri de kalkındırsalar" diye konuştu.

PLANLI OLARAK ÇALIŞIYORUZ 

Atatürk armalı Samsunspor'un Avrupa'yı sallayacağını belirten Yıldırım, "Samsunspor'un temellerini sağlamlaştırıyoruz. Artık Yüksel Yıldırım olmasa bile bu Samsunspor hep ayakta kalacak. İşte bu modeli kurgulayabilirsek Türk futbolu için bir dönüşüm hamlesini de gerçekleştirmiş oluruz. Samsunspor’u kendi ayakları üzerinde duran, akademisinden yetiştirdiği oyuncuları Avrupa futboluna sunan ve sürekli başarılar elde eden bir kulüp haline getirmek istiyoruz. Atatürk armalı Samsunsporumuz Avrupa’yı sallayacak" şeklinde konuştu.