Spor
Giriş Tarihi : 27-06-2020 16:14   Güncelleme : 27-06-2020 16:14

Samsunspor rekor üstüne rekor kıracak

Bu sezona damga vurmaya hazırlanan kırmızı beyazlı ekip, son 6 maçından 18 puan çıkarıp sezonu 91 puanla zirvede tamamlamanın hesaplarını yapıyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Bu şehir bu taraftar, yönetimimiz bizlerden "rekorla şampiyonluk" bekliyor. Samsunspor'a bu ligde rekorlarla şampiyon olmak yakışır" dedi.

Samsunspor rekor üstüne rekor kıracak

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'devam' kararının ardından kolları sıvayan Yılport Samsunspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, tempoyu artırdı. 
Bu sezona damga vurmaya hazırlanan kırmızı beyazlı ekip, son 6 maçını kazanarak sezonu 91 puanla zirvede tamamlamanın hesaplarını yapıyor. Konuyla ilgili olarak futbolcularıyla sürekli görüşmeler yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın oyuncularına, "Bu şehir bu taraftar, yönetimimiz bizlerden "rekorla şampiyonluk" bekliyor. Samsunspor'a bu ligde rekorlarla şampiyon olmak yakışır" dediği öğrenildi.

GEREKLİ UYARILAR YAPILDI 

Tecrübeli çalıştırıcı, gelecek sezon adına transfer çalışmalarını da sürdürürken, bir yandan da bu sezona damga vurarak şampiyonluk kazanmak istiyor. Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam, öğrencileriyle yaptığı toplantıda rekor puanla şampiyon olmaları gerektiğinin altını çizerek, Kırmızı-Beyazlı ekibi kalan 6 maçtan 18 puan çıkarılması için motive ediyor. Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam daha önce söylediği gibi hem üst üste kazanılmış galibiyet serisi, hem de puan rekoruyla şampiyon olmanın hesaplarını yapıyor. Bilindiği üzere 2013-2014 sezonunda İzmir ekibi Altınordu 2. Lig'de 81 puanla şampiyon olmuştu. Sağlam kalan 6 maçtan 18 puan çıkararak, ligi 91 puanla zirvede tamamlamak istiyor.