Spor
Giriş Tarihi : 05-11-2019 12:24

Samsunspor U15 ilk yarıyı lider tamamladı

Bölgesel Gelişim Ligi’nde mücadele Samsunspor U15 , 9 maçta 47 gol atıp kalesinde 5 gol gördü. 27 puan ile liderlik koltuğunda oturan Teknik Sorumlusu Aydın Akay, “Rakamlardan ziyade takımımızın her gün gelişen bir oyun oynaması gelecek adına gerçekten çok önemli” dedi.

Samsunspor U15 ilk yarıyı lider tamamladı

Yılport Samsunspor U15 Teknik Sorumlusu Aydın Akay, Bölgesel Gelişin Ligi’nin ilk yarısını değerlendirdi. Yapılan altyapı atılımları ile A takıma oyuncu kazandırmak için yola çıktıklarını ifade ederek, “Eldeki kaliteli aday oyuncularımızın yanı sıra Samsun ve ülkemizin birçok bölgesinden oyuncuları takımımıza dahil ettik. Samsun, Ordu, Sinop, Ankara, İstanbul, Eskişehir’de ki amatör kulüplerimizden birçok oyuncumuzu kulübümüze kazandırdık. 18 oyuncu 3 kaleciyle birlikte çalışmalarımıza Temmuz ortasında başladık. İlk kez akademi liginde oynayacak olan grubumuzla beraber Eylül ayına kadar son derece faydalı bir sezon öncesi geçirerek ligimize start verdik. Farklı bölgelerden birçok oyuncunun ve mevcut oyuncularımızın uyum sürecini hızlandırması ve hızlı bir homojenlik kazanması bizleri ayrıca mutlu etti” dedi.

Bu hafta itibariyle ligin ilk devresinin sona erdiğini dile getiren Aydın Akay, “9 müsabakadan da galip ayrılarak ilk devreyi kayıpsız lider kapattık. 47 gol atıp kalemizde 5 gol gördük. Rakamlardan ziyade takımımızın her gün gelişen bir oyun oynaması gelecek adına gerçekten çok önemli. Bu yaş grubundan ileride A takım formasını terletecek birçok aday oyuncu olması doğru yolda olduğumuzun ispatıdır diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda kulübümüzün altyapıyla ilgili yaptığı hamlelerle birlikte çok daha iyi bir gelişim göreceğimize inancımız tamdır. Sezonun kalan kısmında da aynı yolda yürüyerek oyuncularımızın gelişimlerini en yukarıya taşımak birinci görevimizdir” diye konuştu.