Siyaset
Giriş Tarihi : 14-11-2019 14:40

Skandal paylaşımlara meclis kürsüsünden isyan etti

Atatürk'ü aşağılayıcı ve hakaret içeren paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'a tepki yağmaya devam ediyor. İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, mecliste yaptığı konuşmada Uzunlar'a tepkisini gösterdi.

Skandal paylaşımlara meclis kürsüsünden isyan etti

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Dijital Hizmet Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ilgili mecliste yaptığı konuşmada Atatürk'e sosyal medyadan hakaret eden Samsun Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'a tepkisini gösterdi.

ÇİRKİN SÖZLER

Atatürk'e hakaret eden Hasan Uzunlar'ın bu paylaşımlarda sıkça bulunduğu ortaya çıktı. Sürekli hakaret edici sözlerle paylaşımlarda bulunan Hasan Uzunlar'ın son paylaşımı büyük tepkilere yol açtı. Atatürk fotoğrafını paylaşarak "Kornalarla anılan tek kişisin" ifadelerini kullanan Uzunlar'a CHP İl Başkanlığı ve eski CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz suç duyurusunda bulundu. 13 Kasım gecesi ise AK Parti'den alınan jet karar ile Uzunlar, görevinden alınarak disiplin kuruluna sevk edildi. 


ŞİDDETLE KINIYORUM 

Hasan Uzunlar'ın çirkin paylaşımlarına sessiz kalmayan Bedri Yaşar konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Malesef bir siyasi partinin belediye meclis üyesi 10 Kasım dolayısıyla benim burdan ifade edemeyeceğim Cumhuriyetin temel taşlarının atıldığı Samsun'da, Samsunlu bir siyasi tarafından Atatürk'e hakaret edilmesini meclisin kürsüsünden nefretle, şiddetle kınıyorum. O siyasi partininde gereğini yapacağını canı gönülden inanıyorum."