Spor
Giriş Tarihi : 04-05-2021 12:14   Güncelleme : 04-05-2021 12:14

TFF'nin gözü bu maçta olacak

Tuzlaspor yöneticisi Nafiz Hacıalioğlu'nun ligin kaderini ve şampiyonluk yarışını doğrudan ilgilendiren Giresunspor karşılaşması öncesi, sosyal medya hesabından Yeşil-Beyazlı takımı şampiyon ilan etmesi büyük tepkilere neden olmuştu. Bunun üzerine harekete geçen TFF'nin bu maçı büyüteç altına aldığı iddia edildi.

TFF'nin gözü bu maçta olacak

Türkiye Futbol Federasyonu tüm dikkatini 1.Lig'de Pazar akşamı oynanacak ve şampiyonu belirleyecek üç karşılaşmadan özellikle Tuzlaspor - GZT Giresunspor arasında oynanacak karşılaşmaya verecek. Zira son dönemde sosyal medyada fazlaca dillenen 'şike' ve 'teşvik primi' söylentilerinin yanı sıra bariz yapılan hakem hatalarından sonra geçte olsa yaşananlara müdahil olmaya karar verdi. Federasyon ayrıca Tuzlaspor'lu bir yöneticinin daha hiç bir şey kesinleşmeden GZT Giresunspor ile maçları varken; rakibinin şampiyonluğunu sosyal medya üzerinden kutlamasının etik olmadığını İstanbul temsilcisine gerekli uyarıların yapıldığı iddia edildi. 

O İSİM KULÜPTEN KOVULDU 

Tuzlaspor Yönetim Kurulu,  yaşanan gelişmelerin ve gelen tepkilerin ardından Nafiz Hacıalioğlu'nun yönetim kurulu üyeliğinden çıkartıldığını duyurdu. Mavi-Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  Alınan resmi kararla bu şahsın Tuzlaspor Kulübü ile olan ilişkisine son verilmiştir, taraftardan sorumlu yönetim kurulu üyeliğinden çıkartılmıştır ve yönetici kartı iptal edilmiştir. Tuzlaspor futbol takımı 33 hafta boyunca ligde en iyi yerde olmak için onurlu bir şekilde mücadelesini vermiş ve son haftaya kadar başarılı bir şekilde gelmiştir. Kulüp olarak bütün takımlara eşit mesafedeyiz. Son maçımızda da aynı ciddiyet ve mesafeyle sahaya çıkıp oyunumuzu oynayacağız."