Yaşam
Giriş Tarihi : 28-10-2017 01:46   Güncelleme : 01-02-2021 17:00

Uludağ'da Sınırsız Yılbaşı Eğlencesi

Kış turizminin en önemli bölgesi olan Uludağ, havaların soğuması ile tatilcilerini karşılamaya başlıyor.

Uludağ'da Sınırsız Yılbaşı Eğlencesi

Kış otelleri, sezonun açılmaya yaklaştığı bu günlerde hazırlıklarını tamamlamış bir şekilde ziyaretçilerini bekliyor. Karın yağmaya başlamasıyla bembeyaz doğal örtüsüne kavuşan ve güzelliğine güzellik katan Uludağ, yılbaşı için bu bölgeyi tercih edeceklere alternatif tatil planları sunuyor. Yılbaşı otelleri, her yıl hazırladıkları birbirinden farklı programlarıyla yılın en özel gecesinde konuklarına unutulmaz bir yılsonu hediyesi sunuyor. Kar kalınlığının 220 santimetrelere kadar ulaştığı bölgede, tatilciler yılbaşı tatilinin ve kayağın tadına varıyor. Uludağ otelleri, kış sezonu içerisinde ve özellikle yılbaşında tam kapasite ile %100 doluluk oranıyla çalışıyor.

Karlar İçinde Yılbaşı Kutlamaları

Uludağ, karın yağmasıyla hem profesyonel kayakçıları hem de bu sporu ilk kez yapacakları kaliteli kayak merkezlerine beklemektedir. Yılbaşı otelleri kapsamında sadece yılbaşı gecesi kutlamalarına değil, kayak merkezinde kayak yapmanın da tadına varan tatilciler renkli görüntüler vermektedir. Uludağ bölgesine ulaşmak için isterseniz arabanızı kullanabilir, isterseniz de teleferik seferleri ile bölgeye ulaşabilirsiniz. Uludağ bölgesi, ziyaretçilerine kayak tatilinin yanında alternatif planlarda sunmaktadır. Bölgede bulunan Milli Park, doğa yürüyüşü ve kamp yapmayı seven tatilcilerin uğrak yeri halindedir. Ayrıca bölgede bulunan Çobankaya ve Cennetkaya Tepesi tatilcilerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor. Kayak otelleri, doğal güzelliklere çok yakın konumda olduğu için konuklar bölgeyi yürüyerek veya teleferik turları ile keşfetmektedir.

Uludağ’ın Meşhur Termal Suları Ve Kaplıcaları İle Dinlenin

Uludağ yılbaşı tatilinde eğlenmenin yanı sıra, masaj yaptırmak, termal sularda vücudunu dinlendirmek ve spa merkezlerinde stres atmak isteyen tatilcileri termal oteller profesyonel hizmetleri ile bekliyor. Otellerde bulunan Rus sauna, Fin sauna, Türk hamamları, macera duşları ve buhar odaları gibi seçenekler konukların hizmetine sunuluyor. Termal oteller, sıcacık termal sular ve uzman kadrosunda bulunan sağlık ekipleri ile misafirlerini sağlığına kavuşturmayı hedeflemektedir. Bölgede bulunan doğal kaplıcalar ise, tatil için Uludağ’ı tercih eden ziyaretçiler gözde mekânları halindedir. Uludağ bölgesinde yer alan, Kükürtlü Kaplıcası, Gemlik Kaplıcası ve Kaynarca Hamamı görülmesi gereken yerlerdendir.