Yaşam
Giriş Tarihi : 13-10-2019 18:15

Vücudun Şekillenmesi İçin Liposuction

Bölgesel zayıflama hem kadınlar için hem de erkekler için çok önemli noktalar arasında yer almaktadır.

Vücudun Şekillenmesi İçin Liposuction

Lipo yöntemi ise obezite veya fazla kilo problemi olmayan kişilerin bölgesel olarak zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Liposuction İstanbul genellikle fazla yağları olan ve zayıflama yöntemlerini kullanarak da zayıflamayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Liposuction yöntemi kapsamında kişilerde yer alan fazla yağ dokusu uzaklaştırılır ve bölgesel olarak incelme en iyi şekilde gerçekleştirilir. Bu işleme halk arasında yağ aldırma işlemi de denilebilmektedir.

Liposuction yöntemi geçmişten günümüze kadar gelmiş olan yöntemlerin arasında yer almaktadır. Bu uygulamanın ağırlıklı olarak bazen, kalça, bel, ve diz gibi bölgelerde tercih edilmekte olduğu görülebilmektedir. Bu bölgelerde yer alan yağlar inatçı yağ dokuları olarak bilindiğinden dolayı yağlanmanın minimum seviyeye gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu yöntem uygulanırken çeşitli işlemler yapılarak yağ dokuları akışkan hale getirilir ve kesiler açılarak kanüller kullanılır ve yağların uzaklaştırılması gerçekleştirilir. Bu kesiler 1 – 2 mm olacak şekilde yapılır ve görünümü minimum seviyededir.

Liposuction işlemini Kimler Yaptırabilir?

Bir cerrahi işlem yapılacağı zaman mutlaka uzmanların görüşlerinin alınması gerekmektedir. Liposuction İstanbul uygulaması bir zayıflama yöntemi olarak görülmemesi gerekmektedir. Bu işlem vücut hatlarının daha düzgün hal almasını ve bölgesel olarak incelmeyi sağlamaktadır. Kişinin bölgesel yağlanmaları dışında fazla kilo problemi bulunuyorsa kişinin kontrollü bir şekilde diyet yapması ve spor programını uygulaması gerekmektedir. Fazla kilolarınızdan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu diyet programından sonra ise dirençli yağlarınız vücudunuzdan uzaklaşmıyorsa eğer liposuction yaptırma yoluna gitme imkanınız bulunmaktadır.

Liposuction İstanbul işlemi herhangi bir sağlık problemi bulunmayan olan kişilerde yapılabilmketedir. Aynı zamanda hamile ve yeni doğum yapmış olan kişilerde bu işlem yerine getirilemez. Kişide diyabet, kalp hastalığı veya tansiyon gibi sorunların olup olmadığının öğrenilebilmesi için mutlaka operasyon öncesinde test yapılması gerekir. Yapılan bu testler sayesinde risk faktörleri komple ortadan kalkmış olacaktır ve tehlike oluşturulacak durumlar olmaz. Kişinin yaşı uygulama için hiçbir engel oluşturmayacaktır. Fakat ileri yaşta olan kişilerde uygulamanın yapılmaması tercih edilmektedir.

Lipo İşlemi Sonrasında İyileşme

Liposuction yaptırmak isteyen kişiler işlem sonrasında iyileşme sürecinin nasıl olacağını da merak etmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra kişinin özel olarak geliştirilmiş korseleri kullanması gerekmektedir. Bu korsenin kullanım süresi ise genellikle kişinin sahip olduğu özelliklere ve yağ dokusuna göre 1 ile 2 ay içerisinde kullanılabilmektedir. Kişide ödem veya morluk gibi sorunlar meydana gelmesi ise yaşanmakta olan sorunların arasında yer almaktadır. Bu tarz durumlar zaman içerisinde yok olacağı için sorun yaşamazsınız. İşlem sonrasında ödem ya da morluk oluştuğunu görürseniz korkmanıza gerek yoktur.

Liposuction Zararlı Mı?

Bir işlem yapılacağı sırada kişinin herhangi bir zarar görüp görmeyeceği merak edilmektedir. https://www.quartzclinique.com/ Yağ emme işlemi yerine getirileceği noktada kişinin büyük bir çoğunlukta herhangi bir zarar görmediği görülmektedir. Kişinin vücudundan alınan yağ miktarı alınması gerekene göre fazla olmadığı takdirde özellikle hiçbir zarar görülmeyeceğini görebiliyoruz. Fakat yağ aldırdıktan sonra beslenme düzeni sağlıksız olan kişiler genellikle eski yağ hücrelerine geri döneceklerdir. Bazıları bu işlemi bölgesel olarak incelme için kullanırken kısa süreli bir zayıflama yöntemi olarak da tercih edebilmektedir. Fakat uzun süreç içerisinde beklenen sonuca ulaşılamadığı takdirde büyük hayal kırıklıklarının da meydana gelmekte olduğunu görebiliyoruz. İşlemden zarar oluşmaması için mutlaka operasyonu gerçekleştirdikten sonra düzeninize dikkat etmelisiniz.

Lişposuction yapılmadan önce kişinin üzerinde gerekli olan testler yaptırılır ve bu testlere göre kişinin operasyon için uygun olup olmadığına karar verilir. Testler sonucunda operasyona engel olan bir durum varsa bu durum ortadan kalkana kadar işlem yapılmaz. Operasyon öncesinde yapılan bu testler operasyon sırasında ve sonrasında bir sorun yaşanmamasına yardımcı olmaktadır. Lipo yönteminde bu en önemli evreler arasında yer almaktadır.

Lipo yapıldıktan sonra yine gerekli olan testler de yapılmaktadır. Bu şekilde bir enfeksiyonun olup olmadığı net olarak görülürken aynı zamanda kişide kullanılacak olan tedavi sonrası ilaçlar buna göre kararlaştırılabilmektedir. Liposuction yaptırdığınız zaman uzmanınızın sizlere belirtmiş olduğu noktalara çok fazla dikkat ederek bu noktalara göre sonucunuzu tam olarak alabilme imkanına sahip olursunuz.