Siyaset
Giriş Tarihi : 25-04-2019 12:40   Güncelleme : 25-04-2019 12:40

YAŞAR: ÇOCUK VE İSTİSMAR KELİMELERİ YAN YANA DAHİ GELEMEZ

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Küçükçekmecede 5 yaşındaki çocuğa yönelik istismar olayına sert tepki gösterdi. Yaşar, “ Çocuk ile istismar kelimelerinin yanyana gelmelerinden son derece üzüntü duyuyoruz. Dün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramıydı. Bugün bir çocuğumuz daha istismara uğradı. Toplumda infial yaratan, Türk toplum yapısına aykırı bu tür vakaların sorumlularına hukuki anlamda en ağır cezalar verilmelidir” dedi.

YAŞAR:  ÇOCUK VE İSTİSMAR KELİMELERİ YAN YANA DAHİ GELEMEZ

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir kız çocuğunun kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Kapılarının önünde baygın halde bulunan küçük çocuğun yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde dün öğlen sıralarında meydana gelen vahim olaya ilişkin İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, sert tepki göstererek Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı ile Adalet Bakanını göreve çağırdı. Yaşar, konuya ilişkin şunları dile getirdi:

“Evinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki bir kız çocuğu, apartman boşluğuna götürülerek cinsel istismarda bulunuluyor. Ailesi, çocuğu kanlar içinde kapının önünde buluyor. 5 yaşındaki çocuğumuzun vebali hepimizin boynunadır. Ne yazık ki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çocuk istismarı önergeleri reddedildi, çocuk istismarının konuşulacağı oturumlara milletvekilleri katılım göstermedi. Bir ülkede çocuklar, kadınlar ve hayvanlar güvercin tedirginliğinde yaşıyorsa, orada toplumsal huzur yoktur, toplumsal yozlaşma vardır. Türk toplumunun karakteristik özellikleri yıpratılmaya çalışılıyor, toplumun sinir uçlarına dokunan bu tür vakalar artık bir isyana dönüşmeden cezai yaptırımlarla önlenmelidir. TBMM çatısı altında tüm partilerin uzlaşısıyla bir yasa çıkarılmalıdır. Çocuklarımız siyasetten uzak tutulacak kadar saf ve temizler. Çocuklarımız ülkemizin geleceği, yarınlarımızın teminatıdır. Hele ki kadın, toplumun gücüdür. Sağlıklı, iyi yetişmiş kadınlarımız, adeta toplumumuza yön vermektedir. İstismara uğramış, şiddet görerek yetişmiş bir kadın birey, geleceğe vurulmuş en büyük darbedir. Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü Küçükçekmece’de yaşanan cinsel istismar olayına ilişkin göreve davet ediyorum. Sorumlular ivedilikle bulunmalı, adalete teslim edilmelidir. 5 Yaşındaki küçük çocuğumuza ve ailesine devlet eliyle psikolojik destek verilmeldir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA