Spor
Giriş Tarihi : 01-07-2020 15:15   Güncelleme : 01-07-2020 15:15

Yılport Samsunspor, TFF 1.Lig'de mücadele edecek! Bize müsaade

Yılport Samsunspor, iki sezondur yer aldığı İkinci Lig'e veda etti. Yaşanan büyük sıkıntılara rağmen onurlu ve mücadeleci duruşundan vazgeçmeyen kırmızı beyazlılar, 28 haftanın sonunda en yakın rakibi Manisa Futbol Kulübü'nün 6 puan gerisinden gelerek şampiyonluk yarışındaki takipçisine 10 puan fark atarak kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yılport Samsunspor, TFF 1.Lig'de mücadele edecek! Bize müsaade

TFF İkinci Lig Beyaz Grubu açık ara lider tamamlayarak bileğinin hakkıyla şampiyonluğunu ilan eden Yılport Samsunspor, iki sezondur yer aldığı İkinci Lig'e veda etti. Yaşanan büyük sıkıntılara rağmen onurlu ve mücadeleci duruşundan vazgeçmeyen kırmızı beyazlılar, 28 haftanın sonunda en yakın rakibi Manisa Futbol Kulübü'nün 6 puan gerisinden gelerek şampiyonluk yarışındaki takipçisine 10 puan fark atarak kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi. 

SAĞLAM İŞİ SIKI TUTUYOR

Seneye TFF Birinci Lig'de yer alacak kırmızı beyazlı ekipte, yeni sezonun planlaması da yapıldı. Şampiyon Yılport Samsunspor, 14 Temmuz tarihinde yeniden topbaşı yapacak ve en iyi şekilde zorlu geçmeye aday yeni bir sezona başlangıç yapacak. Kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, işi sıkı tutacaklarını ve birinci ligden de ilk yıllarında hemen şampiyon olarak Süper Lig'e çıkmayı hedeflediklerini söyledi.