Güncel
Giriş Tarihi : 10-05-2022 16:21

Zamana karşı yeni ameliyatsız yüz germe tekniği; Fransız Askı

​​​​​​​Fransız askı yüzümüzdeki tüm sarkma kırışıklık ve derin çizgilerin bulunduğu bölgelere istenildiğinde uygulanan oldukça başarılı kalıcı ve etkili bir yöntemdir.

Zamana karşı yeni ameliyatsız yüz germe tekniği; Fransız Askı

Fransız askı kişiyi aynı zamanda hem görsel estetik açısından hem de psikolojik olarak gençlik çağlarındaki gibi gergin görüntüye kavuşmanın mutluluğunu yaşatır.

Fransız Askısı nedir?

Fransız askı kişiye uygulanan ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Mükemmele yakın sonuçlar veren özel tekniklerle yapılan bir yüz germe uygulamasıdır.

Fransız askı uygulaması birden fazla bölgede özel bir teknikte yapılan yöntemdir. Fransız askının bu kadar çok tercih edilme nedenlerinden birisi de hem farklı teknolojik yapıda ipliklerle uygulanması hemde kalıcı olmasıdır.

Yüksek teknolojiler ile geliştirilen ip askı tekniği olarakta bilinen fransız askı kalıcı güvenilir ve iplerde kopma riski bulunmayan gençleştirme uygulamasıdır.

Fransız askı yüzde uygulandığı takdirde tamamen mimik hareketlerine uyum sağlayabilen esneklikte oluşuyla işlem ardından donuk ifade kesinlikle bırakmaz.

Fransız Askı hangi yöntemlerle uygulanır?

Fransız askı işlemi hiç erimeyen polyester üzerine silikon kaplama olarak çeşitli tırtıklı iplerle uygulanır.

Fransız askı işleminde hastanın yaptırmak istediği bölge için anatomik değerlendirmeler yapılarak ister boyun bölgesine ister yüzde istenen bölgelere güvenilir bir şekilde uygulanabilir.

Fransız Askı tercih edilme nedenleri nelerdir?

 • fazla mimik kullanımından kaynaklı dudak çevresindeki kırışıklıklar
 • genetik yada diğer faktörlerden kaynaklı burun çevresi ve burun kenarı çene bölgesi
 • yaş almadan ve yer çekiminden kaynaklı boyun bölgesi çizgi ve kırışıklıkların yok edilmesi
 • yüzün tamamının bütünsel olarak gerilmesinde
 • Alın germede
 • Kaş kaldırmada güvenle istenen etkiyi sağlar.

Fransız askı ile kişiyi mutsuz eden durumlar ortadan kalkar. Enfeksiyon riski taşımaz ve günlük hayata engel olmadan, işlem sonrası hemen sosyal hayata dönülür.

Fransız Askı işleminin avantajları nelerdir?

 • Fransız askıdaki işlem lokal anestezi altında yapılır ayrıca işlem esnasında ağrı ve acı yaşanmaz
 • Fransız askı karar verilip aynı gün içerisinde uygulanabilir.
 • Ameliyat gibi bir durum olmadığından pansuman yapılmaz ve iyileşme süreci 3-15 gündür
 • Fransız askı sonrası birkaç gün ardından dikkat çeken ve oldukça doğal olan sonuçlar gözle görünür.
 • Fransız askı iz bırakmaz çünkü cerrahi bir ameliyat değildir.
 • Yüz ve vücut için yaşlanma karşıtı bir tedavidir. En önemlisi de doğal görünümü bozmadan ve Fransız askı sonrası işlemin dışarıdan fark edilmeyecek şekillerde uzman hekimler tarafından uygulanmasıdır.
 • Yanaklar çene altında elmacık kemikleri düşük kaşlarda boyun ve yüzün oval kısımları çoğunlukla tercih edilir. Kol içi kalça bacaklar ve göğüsler için de uygulanabilir.

Fransız askı ne kadar süreyle kalıcıdır?

Fransız askı işleminin ardından en az 6 ila 8 sene kalıcılığı bulunmaktadır. İşlemin zamanla etkisinde azalma görülmesi durumlarında gerginliği artırmak için iplerin tekrar gerginleştirilmesi mümkündür. Ancak yaşlanma devam ettiği için etkisinin azalması normaldir.

Fransız askı tercih nedenlerini sıralamak gerekirse;

 • Doğala en yakın sonuç alınan bir uygulamadır,
 • Bir seferde pek çok bölgeye uygulanabilir,
 • Cerrahi müdehale olmak istemeyen veya genel anestezi almak istemeyen kişiler tarafından tercih edilir,
 • 35-50 yaş aralığındaki derin kırışıklıkları, sarkmaları olan tüm kadın ve erkeklerde
 • Cerrahi işleme gerek duymadan yüzünü ve vücudunu gençleştirme arzusu olan hem erkekler hem de kadınlar için güvenilir bir uygulama modelidir.

Fransız askısı hakkında ;

Fransız askı için kullanılan ipler silikon yapıda dinamik iplierdir. Tıbbi amaçlarla kullanılan katı bir silikondur dolayısıyla herhangi bir zararı yoktur.

Fransız askı hafif esnek iplerle uygulandığı için cilde uyumludur ve mimikler rahatlıkla kullanılır.

Fransız askı işlemler kullanılan ipler cilt ile tam uyumlu şekildedir. Bu nedenle iplerin yan etkisi bulunmaz. Elbette her talebe uygun fransız askısı ipleri yerine farklı yapıda ve kalıcılıkta iplerde uygulanabilmektedir.

Fransız askı sonrası bazen cilte ödem ve kızarıklık görülür. Sıkılaştırma ve gerilme sonucu olarak ortaya çıkar birkaç gün içinde kaybolur herhangi bir tehlike oluşturmaz.

Fransız askı uygulamadan sonra yapılan işlem hacmine göre antibiyotik analjezik ilaçlara yönlendirilir. Gerilme derecesine bağlı olarak uygulama ardından 1-2 gün içinde ciltteki kırışıklıklar ve sarkmalar kaybolur.

Fransız askı işlemi genel olarak 30 yaşlarından sonra kırışıklıklar derinleşmeden ve sarkmalar daha az iken tercih edilir. Cerrahi operasyona gerek olmadan aşırı sarkma ve derin çizgiler işlem tekrarıyla kontrol altına alınır.

Fransız askı uygulaması yaşlanmadan dolayı sarkmış bölgeyi gergin pürüzsüz bir duruma getirir. Cilde kaybedilen genç dinamik bir görünüm kazandırır.

Ameliyatsız ip askılama olan fransız askılama işlemi ameliyat sonrası ve öncesi hazırlık süreci gerektirmemesi sizleri gün içerisinde yaptırabileceğiniz konforlukta bir uygulamadır.

Fransız Askı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Fransız askı işlemi sonrası yüz yıkama işlemi sadece o bölge için yukarı doğru hareketlerle yapılır ve yüz üstü uyumama önemlidir. Fransız askı İlk 2 hafta aşırı mimik yapılmamalıdır

İşlem ardından 1-2 ay aşırı sıcak hamam, sauna gibi yüksek sıcaklıkta olan ortamlardan uzak durulmalıdır.

Fransız askı işlemi sonrası özellikle 1- 2 hafta boyunca yüzüstü yatılmamalı, yüz sert şekilde ovuşturulmaz ve belli bir süre ağır sporlara ara verilmelidir.

Fransız Askı işlemi çok güvenilir bir işlem olmakla birlikte, yapacak uzman hekimin deneyimi çok önemlidir. İşlem ardından asimetri oluşursa o an düzeltilebilir yada gerekirse işlemden sonraki 3 hafta içinde de düzeltilebilir.

Fransız askı işlemi işleminin etkisi minimum 6 sene sürmektedir. Doğru noktalara uygulanması dolayısıyla işlemi uygulayacak uzman hekim ve ekibinin tecrübesi işlemin başarısını belirler.

Fransız Askı kimlere önerilmez?

Kanser rahatsızlığı olanlar hamile ve emzirme döneminde olanlara ve çocuklarda oluşabilecek tüm komplikasyonlara karşı önerilmez.

Bunun dışında 18 yaşını dolduran tüm kadın ve erkekler için son dönemlerde çokça tercih edilen tedavi yüzdesi yüksek bir uygulamadır.

Deneyimli bir uzman hekim tarafından düzgün şekilde ve doğru noktalara yapıldığında herhangi riski ve komplikasyon oluşma olasılığı yoktur. Ayrıca işlemi yapacak deneyimli uzman seçimi uygulamanın başarısını belirlemek adına önemlidir.

Fransız Askı Fiyatları Ne Kadardır?

Fransız Askı işlemi için operasyonun yeri kullanılacak malzeme kalitesi yüz yapısı görüntüsü şekline ayrı cilt tiplerine diğer bölgelerle birleştirilip birleştirilemeyeceği ve uygulanacak işlem, ip miktarına ve planına göre uzmanınız tarafından belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz.

Fransız Askı ile;

Sizlerde dilediğiniz ölçülerde belirgin ve hayal ettiğiniz cilde sahip olmak için yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı Fransız Askı fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’ yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas