Samsun Haber
Giriş Tarihi : 20-08-2019 18:48

Zamma şiirli eleştiri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, Büyükşehir'e ait Asri Mezarlığı'nda yüzde 40, Kıranköy Mezarlığı'nda ise yüzde 150 zam yapılmasına, Orhan Veli Kanık'ın "Yaşamak Bedava" isimli şiirini okuyarak eleştirdi.

Zamma şiirli eleştiri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Komisyonu, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleşti. Komisyonda 27 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. 

ÖLÜM PAHALI
Gündemde Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Asri Mezarlığı'nda yer ücretlerinin 7 bin liradan, 10 bin liraya; Kıranköy Mezarlığı'nda ise yer ücretlerinin 4 bin liradan 10 bin liraya çıkartılmasıyla ilgili madde de yer aldı. Maddenin görüşülmesi esnasında söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, zamları Orhan Veli Kanık'ın "Yaşamak Bedava" isimli şiiri ile eleştirdi. "Bedava yaşıyoruz, bedava/ Hava bedava, bulut bedava/ Dere tepe bedava/ Yağmur çamur bedava/ Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı/ Camekanlar bedava/ Peynir ekmek değil ama/ Acı su bedava/ Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava/ Bedava yaşıyoruz, bedava" dizelerini meclis üyelerine okuyan Tekcan, "Türkiye'de geçim şartlarının zor olduğunu biliyoruz. Yalnız ölümün de bu kadar pahalı olmasını kabullenemiyoruz. 151 kişilik bir ada paftasının 10 bin liradan satışı söz konusu. İstanbul Vatan Caddesi'nde bu kadar pahalı olmaz" dedi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA