ÇOK BEĞENİLEN “GÜZ TÜRKÜLERİ” KONSERİ TEKRAR SAHNELENDİ!

7’den 70’e herkesin diline pelesenk olmuş Anadolu coğrafyasının eşsiz melodilerinin seslendirildiği “Güz Türküleri” konseri 3 Aralık 2021 Cuma günü Samsun Devlet Opera ve Balesi sahnesinde sahnelendi...

Kültür&Sanat - 04-12-2021 13:46

ÇOK BEĞENİLEN “GÜZ TÜRKÜLERİ” KONSERİ TEKRAR SAHNELENDİ!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, çok beğenilen “Güz Türküleri” konserini tekrar sahneledi. Anadolu coğrafyasında oradan oraya gezerek günümüze kadar ulaşmayı başarmış türküler 3 Aralık 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de Zehra Yıldız Sahnesi’nde sanatseverlerle buluştu.

“Güz Türküleri” piyanolu ve orkestralı şan konserinde Piyanoda Simten Deniz Şenpolat, Kemanda A. Bengi Yardımlı, Klarnette Kıvanç Fındıklı, Vurmalı Sazlarda ise Okan Dolgunyürek Soprano Eda Bingöl Gürkan’a eşlik ederken, Anlatıcı Murat Çamlıtepe seslendirilen türkülere dair detayları seyirciler ile paylaştı. 

Konserde Turgay Erdener’in bestelediği “İlle de” ve “Sen Sen Sen”, Fikret Amirov’un bestelediği “Baharımsan (Aygız)”, Kıvanç Fındıklı’nın düzenlemelerini yaptığı “Gaziantep Türküsü” ve “Çalın Davulları”, yine düzenlemeleri Kıvanç Fındıklı’ya ait olan Tofik Guliyev’in bestelediği “Sene de Galmaz (Yalgızam)”, Aşık Veysel’e ait “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Kara Toprak”, Pir Sultan Abdal’a ait “Ötme Bülbül Ötme” ve Kıvanç Tepe’nin düzenlemesini yaptığı “Aman Avcı” gibi Anadolu’nun yüzyıllar boyunca işlediği motiflerin yer aldığı parçalar sanatseverler için seslendirildi.

Seyircisinden büyük beğeni toplayan konser 6 Aralık’ta Sinop Kültür Merkezi’nde Sinoplu sanatseverlerin karşısında olacak.
 

DİĞER HABERLER
Keloğlan Canik’te

Keloğlan Canik’te

25-06-2022 - Kültür&Sanat

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

15-06-2022 - Kültür&Sanat

Web Tasarım