Giuseppe Verdi’nin muhteşem eseri “Il Trovatore” SAMDOB’da

Samsun Devlet Opera ve Balesi, “La Traviata”, “Maskeli Balo”, “Rigoletto” “Aida” gibi dünya opera tarihinin en değerli yapıtlarının ölümsüz bestecisi Giuseppe Verdi’yi “Il Trovatore” eserinin konser versiyonuyla opera severlerle buluşturuyor.    

Kültür&Sanat - 04-02-2022 14:44

Giuseppe Verdi’nin muhteşem eseri “Il Trovatore” SAMDOB’da

“Il Trovatore”nin kıskançlık, aşk ve intikam üçgeninde geçen hikâyesi 7 Şubat 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de seyircisiyle buluşacak. 
Eserin Konusu:
İspanya sivil savaşlar yüzünden ikiye bölünmüştür. Kralın ordularının komutanı Kont di Luna, kraliçenin hizmetindeki genç ve soylu bir kadın olan Leonora’ya âşıktır. Ancak aşkının karşılığı yoktur. Leonora, Manrico adındaki bir turbadura (eski zamanlarda sokaklarda gezip şarkılar söyleyen çalgıcı) âşıktır. Manrico, Azucena adındaki çingene bir kadın tarafından büyütülmüş ve yıllarca onu annesi olarak bilmiştir. Oysa Azucena’nın büyük bir sırrı vardır.
Konserde piyanoda Nona Tsutskiridze yer alırken Manrico rolüne Ari Edirne, Leonora rolüne Seda Ortaç, Kont di Luna rolüne Murat Göçken, Azucena rolüne Anna Chubuchenco hayat verecekler. Konserin anlatıcılığını Ayşe Ceylan üstleniyor.  
7 Şubat 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de küresel salgın kuralları gözetilerek 1 bölüm olarak gerçekleştirilecek “Il Trovatore” operasının konser versiyonunun biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

DİĞER HABERLER
Keloğlan Canik’te

Keloğlan Canik’te

25-06-2022 - Kültür&Sanat

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

15-06-2022 - Kültür&Sanat

Web Tasarım